Kale
Producer: EDEN GREEN FARMS
Category: Fruit & Produce
Crisp, hearty, and packed with nutrients. Our kale is grown sustainably with natural fertilizers and hand-picked at peak freshness. Perfect for salads, smoothies, or a quick sauté with olive oil and garlic.
Tags
Antibiotic Free Dairy Free Egg Free Gluten Free Grain Free Herbicide Free Hormone Free Local Low spray Naturally Grown Nitrate Free Non-GMO Nut Free Pesticide Free Soy Free Sugar Free Sustainable Practices Vegan Vegetarian Wheat FreeAvailable At These Locations
ASHLAND | ATLEE STATION | BON AIR | BRANDERMILL | BURKEVILLE | CHESTERFIELD | Crazy Rooster-Oakbridge | DOWNTOWN - Hardywood | FARMVILLE | Forest Hill | Gayton Crossing | GOOCHLAND | GROVE & LIBBIE | HUGUENOT SPRINGS | Lakeside-Twisted Carrot | LFPA - Blessing Warrior | LFPA - Central Elem School, Fluvanna Co Schools | LFPA - Clark Springs School, RCPS | LFPA - Columbia Baptist Church Food Pantry | LFPA - Cumberland Cares | LFPA - Fluvanna High School County Schools | LFPA - Goochland Co Schools | LFPA - Gum Spring Food Pantry | LFPA - RVACF | Manakin-Sabot | MECHANICSVILLE | MIDLOTHIAN-New address | MONTPELIER | OAKWOOD | Patient First | POWHATAN | TWIN HICKORY | WEST CREEKAvailable Items
$4.00 per Pound
Size: 20.000 Cost: $80.00
Sign in to start shopping
Size: 20.000 Cost: $80.00
$2.50 per 8 oz.
Size: 20.000 Cost: $50.00
Sign in to start shopping
Size: 20.000 Cost: $50.00
$4.00 per Pound
Size: 5.000 Cost: $20.00
Sign in to start shopping
Size: 5.000 Cost: $20.00
$2.50 per 8 oz.
Size: 5.000 Cost: $12.50
Sign in to start shopping
Size: 5.000 Cost: $12.50
$4.00 per Pound
Size: 2.000 Cost: $8.00
Sign in to start shopping
Size: 2.000 Cost: $8.00
$4.00 per Pound
Size: 3.000 Cost: $12.00
Sign in to start shopping
Size: 3.000 Cost: $12.00
$4.00 per Pound
Size: 4.000 Cost: $16.00
Sign in to start shopping
Size: 4.000 Cost: $16.00
$4.00 per Pound
Size: 5.000 Cost: $20.00
Sign in to start shopping
Size: 5.000 Cost: $20.00
$4.00 per Pound
Size: 6.000 Cost: $24.00
Sign in to start shopping
Size: 6.000 Cost: $24.00
$4.00 per Pound
Size: 7.000 Cost: $28.00
Sign in to start shopping
Size: 7.000 Cost: $28.00
$4.00 per Pound
Size: 8.000 Cost: $32.00
Sign in to start shopping
Size: 8.000 Cost: $32.00
$4.00 per Pound
Size: 9.000 Cost: $36.00
Sign in to start shopping
Size: 9.000 Cost: $36.00
$4.00 per Pound
Size: 10.000 Cost: $40.00
Sign in to start shopping
Size: 10.000 Cost: $40.00